Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Zarządzanie zębami zatrzymanymi w ortodoncji

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Ortodoncja

Data wydarzenia:2024-10-25

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:mazowieckie

Miejsce:Warszawa

Patronujemy:Nie

Nie przegap

Wykładowca: Dr n.med. Agnieszka Srebrzyńska
Temat : "Zarządzanie zębami zatrzymanymi w ortodoncji"
Data: 25.10.2024
Miejsce: Warszawa


Ząb zatrzymany to ząb z całkowicie uformowanym korzeniem, który pozostaje w kości i nie uległ prawidłowemu wyrznięciu. Zatrzymywanie się zębów to dość powszechne zjawisko i jest często spotykane wśród pacjentów zgłaszających się do leczenia ortodontycznego. Zęby takie są bardzo często wykrywane przypadkowo, podczas wykonywania rutynowej diagnostyki radiologicznej. Niektóre zęby ulegają zatrzymaniu znacznie częściej niż pozostałe. Z reguły problem ten dotyczy trzecich zębów trzonowych, ale można spotkać się z zatrzymywaniem niemal każdego zęba.
Celem szkolenia będzie omówienie podstaw biologicznych oraz mechanizmów prowadzących do zatrzymywania się zębów. Rozpatrzone zostaną aspekty
profilaktyki oraz sposoby zapobiegania temu procesowi. Przeanalizowane zostaną różnorodne powikłania w przypadkach późnego wykrycia obecności zęba zatrzymanego, a także powikłania wynikające z zaniechania lub błędnego leczenia, takie jak resorpcja zębów sąsiednich lub powikłania zgryzowe.
Podczas szkolenia zostaną przedstawione i omówione procedury diagnostyczne które są niezbędne do zaplanowania odpowiedniego leczenia.
Plan leczenia musi uwzględniać wiele czynników takich jak: wiek, płeć pacjenta, rodzaj i położenie zatrzymanego zęba oraz jego rola w prawidłowej okluzji z uwzględnieniem rożnych rodzajów wad zgryzu. Należy zdecydować w jakich przypadkach zatrzymany ząb należy wprowadzić, a w jakich usunąć. Kiedy i jak długo można obserwować proces samoistnego wyrzynania, a kiedy należy niezwłocznie wdrożyć leczenie. Jak zaplanować kompleksowe leczenie ortodontyczne w przypadku decyzji o sprowadzeniu zatrzymanego zęba i jaka jest rola ekspansji szkieletowej w planowanym leczeniu. Istotna jest również ocena ryzyka i szansy prawidłowego ustawienia zęba zatrzymanego włącznie z oceną ryzyka periodontologicznego.
Szkolenie ma na celu przygotowanie lekarza na możliwe niepowodzenia oraz zaplanowanie alternatywnych procedur. Uczestnicy szkolenia poznają metody sprowadzania zatrzymanych zębów ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania zakotwienia szkieletowego. Przybliżona zostanie metodyka, a także protokoły aktywacji. Przedstawione zostaną przypadki kliniczne z zastosowaniem minimalnie inwazyjnych zabiegów odsłaniania zatrzymanych zębów z wykorzystaniem indywidualnych szablonów chirurgicznych oraz ich korzyści dla pacjenta.

Cena kursu: 1790 zł
Cena do 31.08.2024: 1590 zł

Wykłady w godzinach 9:00-17:45
Punkty edukacyjne: 7

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej : +48 694 537 991 lub poprzez stronę internetową : www.grandortho.pl/kursy


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS